• Reklam Seslendirme Fiyatları

  Bir seslendirme sanatçısı; belgeselden filme, dizi fragmanlarından reklam filmlerine kadar birçok alanda seslendirme hizmeti vermektedir. Bu alanda eğitim alarak uzmanlaşan seslendirmenler; deneyim ve tecrübe, referans ve popülerliklerine göre belirledikleri fiyatlar ile televizyon, radyo, internet ve diğer kitle iletişim araçlarında yayınlanan reklam filmlerinizin seslendirmelerini gerçekleştirmektedirler. Ayrıca yine yabancı dizi ve filmlerin dublaj çalışmaları da profesyonel seslendirme sanatçıları tarafından yapılır. Reklam seslendirme işi de diğer seslendirme işlerinde olduğu gibi ,var olan, hazırlanmış bir görüntü, video üzerine yapılan, hazırlanmış metnin seslendirilmesi ile gerçekleştirilen bir iştir. Seslendirme tamamlandıktan sonra video ve ses arasında senkronizasyon işlemleri tamamlanır ve reklam, yayına hazır hale gelir.

  Reklam Seslendirme Fiyatları Hizmetleri

  Televizyon ve radyo reklamları genellikle 30 saniye ile 1 dakika arasında değişen süreleriyle, kısa bir seslendirme gerektiren işlerdir. Yayınlandığı sürenin önemli bir bölümünde ise görüntülere sesler eşlik etmektedir. Bu seslerden biri markaya özel olarak hazırlanmış bir şarkı ya da jingle olabilir. Onun dışında markanın ismi, sloganı ve vermek istediği mesajı içeren bir metnin sesli okunuşu da reklam içinde yer alır. Metnin açık, anlaşılır ve net bir biçimde okunması için, seslendirme eğitimi almış kişiler farklı fiyatlarla hizmet vermektedir. Reklam seslendirme fiyatları; hizmet verecek seslendirme sanatçısının uzmanlığına, referans ve tecrübelerine ve bu alandaki popülerliğine göre değişiklik göstermektedir. Televizyon izlerken, dizi arasında izlediğimiz reklamlarda çoğu zaman tanıdık seslerle karşılaşırız. Belki de yüzünü hiç bilmediğimiz bu sesler, birçok reklamın seslendirmenliğini yapmakta ve sektörde git gide popüler bir isim haline gelmektedir. Bu durumda, popüler bir seslendirmenin vereceği seslendirme fiyatı, eğitimli ama popüler olmayan bir seslendirmene göre daha yüksek olacaktır. Reklam seslendirme fiyatları için belirlenen kaşe fiyatları bulunmaktadır. Tek bir mecrada yayınlanacak reklamınız için bir kaşe ücret belirlenirken; aynı anda televizyon ve radyoda yayınlanacak bir reklam filminin seslendirmesi için 2 kaşe fiyat verilmektedir. Dolayısıyla reklamınızın seslendirmesi için verilen fiyatı, reklamı hangi mecralarda yayınlatmayı tercih edeceğinize göre değişiklik göstermektedir.

  Ayrıca sektörün öncü firmaları da yine reklam seslendirme için diğer firmalara oranla daha yüksek rakamlar vermektedir. Bunun nedeni de yine bu firmaların tecrübe ve bu alandaki başarılarından kaynaklanmaktadır. Çünkü doğru bir ses, kaliteli bir seslendirme ve mesajı açık veren bir reklam filminin başarılı olmaması için hiçbir neden yoktur. Bu durumda bir reklam filminin başarısı için seslendirme sanatçısına büyük iş düşüyor. Ülkemizde birçok seslendirme sanatçısı bulunmakla beraber, birçoğu bu işten bekledikleri ücretleri kazanamıyor. Popüler bir seslendirmen ya da tanınmış bir oyuncu; televizyon, radyo ve internette yayınlanan reklam filmlerinden 70.000 TL ile 100.000 TL arasında bir gelir elde ederken, tanınmamış bir seslendirmen için bu rakam 3000-5000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Aradaki fark ise tecrübeden ziyade, popülerlikten kaynaklanıyor.

   

 • Hizmet politikamız ve detaylı bilgi için sitemize göz atın...

Mağaza müzikleri Mağaza içi müzik yayını Kurumsal radyo yayını Kurumsal radyo Mağaza içi radyo Mağaza radyosu Reklam seslendirme Yasal müzik yayını Reklam seslendirme fiyatları Reklam seslendirme ücretleri